Menu

Oblíbenost trendu vaření bez odpadu je mimo jiné i reakcí na statistiky, které jasně prokazují, kolik jídla se denně vyplýtvá. Za tuto situaci nesou odpovědnost výrobci potravin, velkoobchodníci, supermarkety i domácnosti. Jen ve Velké Británii se v roce 2016 v restauracích vyplýtvaly potraviny v hodnotě více než 800 milionů liber.

Hosté restaurací, jídelen a cateringových služeb si často tuto skutečnost uvědomují – a chtějí, aby se stravovací průmysl stal ekologičtějším. Na druhou stranu se ekologické hospodaření s potravinami a minimalizace odpadu jednoduše vyplatí.

Existují restaurace, které jsou stoprocentně bezodpadové, například Nolla v Helsinkách nebo Riverford at The Duke of Cambridge v Londýně. Tento styl gastronomie přináší zákazníkům hodnotu navíc, zejména ve velkých městech, kde se trendy šíří nesmírně rychle a zákazníci očekávají okamžitou odpověď na své potřeby a preference – a to se netýká jen samotných gastronomických preferencí, ale také životního přístupu.

Dosáhnout téměř zcela bezodpadového provozu je v gastronomii možné. Vyžaduje to však dobře promyšlené investice, pečlivý výběr dodavatelů a specialistů v oboru ekologického interiérového designu. Namísto okamžité bezodpadové revoluce je lepší tento koncept zavádět postupně a nabízet řešení, která uspokojí zákazníky a pomohou snížit náklady na nakládání s odpadem.

 

Chcete se dozvědět více?

Podívejte se na 10 tipů, jak zabránit plýtvání a zjistěte, jak pomocí výroby fermentovaných potravin a nápojů a kontrolou velikosti porcí zmenšovat množství odpadu, a tím i snižovat náklady a vytvořit ekologicky šetrnou restauraci, kterou budou vaši klienti milovat.

Produkty
Recepty
Inspirace
Menu