Smažení za stálého míchání (stir-fry)
Nejblíže k tomuto způsobu vaření v českém prostředí má restování, nebo v těch případech, kdy se surovina smaží a restuje až do křupavosti – pražení. Používá se jen malé množství tuku, který se dává zásadně na rozpálenou pánev. Přidá se maso, které se za stálého míchání po všech stranách dobře a rychle orestuje. Následně se přidávají další suroviny a koření.
Dušení
Obvykle mu předchází vaření a pak teprve se potravina dusí. Upravujeme-li maso tímto způsobem, nejdříve je ovaříme, přidáme koření a ostatní suroviny a rychle dusíme na pánvi.
Smažení ve větším množství tuku
V zásadě se jedná o obdobu způsobu smažení za stálého míchání, ale přidává se více tuku. Je používáno obvykle pro to, aby bylo dosaženo výjimečné křupavosti výrobku nebo rychlého a rovnoměrného smažení.
Vaření v páře
Je jednou z nejzdravějších metod tepelné úpravy, nezbavuje potraviny vitaminů a výživných látek. Vaření v páře znamená vystavit potraviny jejímu přímému vlivu. Nejčastěji se takto upravuje zelenina, ryby a plody moře. Pro přípravu můžeme využít např. jakoukoliv mřížku a položit ji nad vařící vodu, tak aby mohla pára působit na potraviny nebo typický bambusový koš, kde vyskládáme potraviny jedenu na druhou.