Menu

Akce s dobrým cateringem znamená více než jen skvělé jídlo -  vyžaduje správný nábytek, servis, dekorace a doplňky. Jak zajistit to nejlepší prostředí a překvapit hosty?

Stylové prostírání

Čím oslníte nejlépe? Bez debaty to bude kombinování různých druhů kovu, což je odvážné, ale zároveň stále populárnější. Stříbrné příbory a zlaté talíře, mísy v barvě mědi vedle stříbrných, zlaté ubrusy pod stříbrnými talíři – to je jen pár příkladů zajímavých kombinací.

Pokud vaši klienti preferují spíše rustikální styl, vyzkoušejte přírodní dřevo. Můžete vyzkoušet podávat chuťovky na prkénkách, nebo navrhnout dřevěné příbory pro polévku a hlavní jídlo.

Tradiční jídla servírovaná moderním způsobem

Velmi neotřele bude působit, pokud budete podávat tradiční pokrmy neobvyklým způsobem. Několika poschoďový dort plněný chutnými chuťovkami (kanapkami, tartletkami, nebo francouzským plněným pečivem Vol-au-vent) namísto sladkého je stále populárnější.

Pokud hledáte nový způsob servírování sladkostí, vyzkoušejte tyčinky! Sladké podávané na tyčinkách jsou favoritem každé letní party. Co takové dortové kuličky cake pops? Na tyčinkách a špejlích můžete podávat mini dortíky, malé donuty a ovoce. Nezapomeňte na polevy a posyp.

Dekorace na letní stůl

Na letní stůl patří především čerstvé květiny a byliny. Přitom je nemusíte dávat do vázy. Květiny a byliny se mohou podávat i s jídlem například ve formě ledových kostek, které se budou přidávat do osvěžující zmrzliny nebo coby sladká lízátka.

Stále jsou trendy jemné papírové dekorace, nejlépe s potiskem květin, či zvířat. Stejně tak kaligraficky napsané cedulky k pokrmům. Akci dodají nádech sofistikovanosti, ale přitom budou působit uvolněně a pohodově.

Ať už zvolíte jakoukoliv dekoraci, musí být konzistentní a korespondovat s charakterem události. Proto je vždy dobré probrat veškeré detaily dopředu s hosty a díky tomu si můžete být jisti, že uspokojíte jejich očekávání.

Produkty
Recepty
Inspirace
Menu