Akce s dobrým cateringem znamená více než jen skvělé jídlo -  vyžaduje správný nábytek, servis, dekorace a doplňky. Jak zajistit to nejlepší prostředí a překvapit hosty?

Čím oslníte nejlépe? Bez debaty to bude kombinování různých druhů kovu, což je odvážné, ale zároveň stále populárnější. Stříbrné příbory a zlaté talíře, mísy v barvě mědi vedle stříbrných, zlaté ubrusy pod stříbrnými talíři – to je jen pár příkladů zajímavých kombinací.

Pokud vaši klienti preferují spíše rustikální styl, vyzkoušejte přírodní dřevo. Můžete vyzkoušet podávat chuťovky na prkénkách, nebo navrhnout dřevěné příbory pro polévku a hlavní jídlo.

Velmi neotřele bude působit, pokud budete podávat tradiční pokrmy neobvyklým způsobem. Několika poschoďový dort plněný chutnými chuťovkami (kanapkami, tartletkami, nebo francouzským plněným pečivem Vol-au-vent) namísto sladkého je stále populárnější.

Pokud hledáte nový způsob servírování sladkostí, vyzkoušejte tyčinky! Sladké podávané na tyčinkách jsou favoritem každé letní party. Co takové dortové kuličky cake pops? Na tyčinkách a špejlích můžete podávat mini dortíky, malé donuty a ovoce. Nezapomeňte na polevy a posyp.

Na letní stůl patří především čerstvé květiny a byliny. Přitom je nemusíte dávat do vázy. Květiny a byliny se mohou podávat i s jídlem například ve formě ledových kostek, které se budou přidávat do osvěžující zmrzliny nebo coby sladká lízátka.

Stále jsou trendy jemné papírové dekorace, nejlépe s potiskem květin, či zvířat. Stejně tak kaligraficky napsané cedulky k pokrmům. Akci dodají nádech sofistikovanosti, ale přitom budou působit uvolněně a pohodově.

Ať už zvolíte jakoukoliv dekoraci, musí být konzistentní a korespondovat s charakterem události. Proto je vždy dobré probrat veškeré detaily dopředu s hosty a díky tomu si můžete být jisti, že uspokojíte jejich očekávání.