Menu

Silvestrovské a zimní party menu, které oslní vaše hosty

Ve chvíli, kdy je čas rodinné vánoční oslavy pryč, nastává čas uspořádat party se svými přáteli, také u stolu. Jak vytvořit menu, díky kterému budou moci vaši hosté tančit a povídat si celou noc, aniž by je přepadl hlad?

Nápad číslo 1: Finger food

Není žádným překvapením, že všichni šéfkuchaři, kteří se zabývají cateringem mluví o finger food, které také velmi rádi pojídají. Porce akorát tak na jedno polknutí, které si můžete pohodlně vzít do ruky, zatímco jste zapředeni do intenzivního hovoru, jsou perfektní volbou pro všechny příležitosti.

Nebojte se ukázat svou kreativitu a připravte něco skutečně speciálního. Pro elegantní události můžete připravit krevetové špízy s uzenými papričkami, špízy caprese s kuličkami mini mozzarelly, nebo kanapky z toastu s dipem z artyčoků. Pokud je vaše party uvolněnější, nabídněte mini verze vašeho oblíbeného fast foodu, jako jsou burgery, pizzy, nebo tacos.

Nápad číslo 2: Něco lehkého na začátek

Zapomeňte na těžká jídla. Během celonoční party hosté dávají přednost lehkým pokrmům, aby byli připraveni na tanec nebo dlouhé povídání se svými přáteli.

Pro vás to znamená bílé maso, lehký sýr, ovoce a zelenina. Čerstvá zelenina a hummus, nebo křehké kuličky z kuřecího masa podávané na špejlích jsou jen některé z mnoha skvělých možností. Můžete si také trochu pohrát s příchutěmi a podávat špízy z ananasu a sýru brie, nebo vejce vařená natvrdo s náplní z guacamole.

Nápad číslo 3: Popůlnoční snack

Po hodinách strávených na tanečním parketu může hosty překvapit hlad. Abyste se ujistili, že hosté budou mít dostatek energie na další party, je vhodné jim nabídnout něco dalšího, abyste je udrželi v pohodě po celou noc. Tradice velí vydatné dušené maso, ale jediným omezením je vaše vlastní představivost.

A co hosté na dietě?

Dobré časy a dobré jídlo by si měl užít kdokoliv, i ti, kdo trpí potravinovými alergiemi, nebo jsou na speciální dietě. Na jaká omezení byste měli myslet, pokud připravujete vánoční nebo party menu.

Určitě je vhodné se zeptat vašich hostů na to, co v jídle preferují. Ne každý vám totiž bude dobrovolně poskytovat informace o své dietě bez pobízení. Díky tomu se můžete dopředu připravit, abyste nebyli překvapeni, že budete muset jídlo upravit pro někoho, kdo je například alergický na měkkýše, nebo sezamová semínka.

Produkty
Recepty
Inspirace
Menu