Menu

Co je „eatertainment”?

Je to složenina slov "eat - jíst" a "entertainment - zábava". Ačkoli toto slovo je nové, myšlenka, která se za ním skrývá - spojení zážitku z jídla a aktivní zábavy - není.

Eatertainment znamená, že jídlo a zábava hrají stejně důležité role  - a to je důvod, proč nejsou bowlingové sály nebo kina považovány za místa eatertainmentu, i když někdy si tam můžete vychutnávat něco opravdu velmi dobrého. Tento trend se ve skutečnosti týká restaurací, barů a hospod, které do své běžné nabídky zařadily některé formy zábavy.

Jaké typy eatertainmentu můžete nabídnout svým hostům?

 
Živé hry

Živé hry

Kvízy, bridžové nebo pokerové turnaje, karaoke nebo šipky - existuje velký počet her, které můžete ve svém podniku nabídnout.

Zkuste z nich vybrat jednu, která bude vyhovovat charakteru vašeho podniku. Nejen, že to pomůže vaší značce, zároveň tím splníte požadavky vašich hostů.

Koncerty a živá hudba

Koncerty a živá hudba

Živá hudba během toho, jak si budete vychutnávat sofistikovanou večeři, tapas nebo drinky, představuje výbornou kombinaci, která může skvěle fungovat v jakékoli restauraci bez ohledu na formát. Můžete si zvolit cokoliv od houslového koncertu přes recitování poezie doprovázené hudbou až po DJ set s vizuálním představením.

Vystoupení

Vystoupení

Vystoupení v restauraci? Proč ne! Pouvažujte nad pozváním kouzelníka, stand-up komika, představením burlesky nebo "drag queen". Kromě vaší stále klientely tím můžete přitáhnout docela dost lidí.

Setkání se zajímavými lidmi

Setkání se zajímavými lidmi

Nabízí vaše restaurace regionální jídla? Co tak pozvat cestovatele nebo reportéra, který může říci několik zajímavých příběhů o regionu, ze kterého pocházejí vaše jídla.

Je vaše cílové publikum sofistikovanější? Setkání se spisovatelem nebo fejetonistou může být více v souladu s jejich vkusem.

A pokud váš podnik přitahuje bohémštější klientelu, pozvěte umělce nebo využijte své prostory jako místo pro výstavu - vaši hosté to jistě ocení jako skvělý nápad.

 

 

Řemeslné dílny

Řemeslné dílny

Řemeslné dílny jsou další myšlenkou, která stojí za úvahu. Zvážit můžete malování porcelánu, tvorbu zahrad ze sukulentů, lekce kaligrafie nebo zdobení perníčků před Vánocemi.

 

"Eatertainment" - proč byste to měli vyzkoušet? 

 

V současnosti je konkurence v odvětví stravování a nápojů opravdu nelítostná a neustále se zvyšuje, takže se restaurace musí opravdu ohánět, aby si zajistily svou pozici na trhu a přilákaly více hostů.

Pokud nabídnete ve vašem podniku i zábavu, obohatí to vaši nabídku a zvýší příjmy. Akční nabídky a slevy vám velmi často umožní dosáhnout primárního cíle - přilákat více hostů a zvýšit počet objednávek, projeví se to však nižšmi ziskovými maržemi.

Jestliže zorganizujete byť levný, ovšem jedinečný event, přitáhnete tak své obvyklé klienty a zároveň i nové hosty, kteří budou zvědaví na to, co nabízíte. Vše, co ve vašem baru nebo restauraci potřebujete na to, abyste získali srdce hostů, je dobrý plán, špetka kreativity a nadšený tým. 

Produkty
Recepty
Inspirace
Menu