Menu

Ačkoliv si někteří lidé stále spojují veganské jídlo s dietami na hubnutí nebo terapeutickými dietami, veganští hosté přesto očekávají, že i oni budou mít na výběr tak jako kdokoli jiný - včetně možnosti dát si rychlé občerstvení za pochodu. Jak mohou prodejci rychlého občerstvení rozšířit svou nabídku o pokrmy na rostlinné bázi?

Rostlinné náhrady masa

Přestože street food nemusí být nutně ekvivalentem rychlého občerstvení, často nabízí podobné typy jídel, protože celá pointa spočívá v tom, že si něco vezmete a sníte, aniž byste k tomu potřebovali příbor. To je důvod, proč mnozí street food prodejci nabízejí burgery, hranolky, sendviče a další jídla, která se dají konzumovat snadno a bez námahy.

Obvykle je jejich nabídka jídel založená na mase. Šéfkuchaři tedy mohou být bezradní, když mají rozhodnout, jak jej nahradí, nebo prostě nemají čas hledat alternativy. Zde je několik inspirací na rostlinné street food pochoutky.

Falafel burger

Falafel burger

Smažené krokety z cizrny dobyly svět rychlého občerstvení a restaurace Středního východu. Při výrobě veganských burgerů můžete maso jednoduše nahradit karbanátky z cizrny. Vše, co ještě potřebujete na to, abyste připravili skvělý veganský burger je smažený lilek, čerstvá zelenina a domácí omáčka. Podívejte se, jak můžete servírovat falafel například v chlebu pita s česnekovou omáčkou.

Seitan

Seitan

Kořeněný plátek z pšeničného lepku s texturou masa, který je často nazýván také "čínské maso". Servírujte studený v sendviči nebo na teplo jako restované kousky nebo v krabičce s hranolky a salátem.

Chlebovník (jackfruit)

Chlebovník (jackfruit)

Toto skvělé ovoce si získalo naše srdce, protože pokud je správně uvařené a ochucené, chutná přesně jako trhané maso. Je výborné v teplých sendvičích.

Žádná majonéza? Ne, díky!

Pokud jde o street food, dresinky hrají hlavní roli - jsou zdrojem chutí, mohou být obchodní značkou prodejce a umožnit hostům ochutit si své jídlo dle vlastního výběru. Jaké dresinky můžete připravit pro vegany?

 1.  

  Dresinky bez živočišných produktů: kečup, hořčice, BBQ, chilli omáčka Sriracha, kořenící směs harissa, sladké chilli, salsa.

   

 2.  

  Omáčky na bázi majonézy: připravte je pomocí Veganské majonézy Hellmann´s, která chutná přesně tak, jak to mají vegani rádi.

   

 3.  

  Omáčky na bázi jogurtu: připravujte je s použitím jogurtů z rostlinného mléka (například ze sójového nebo kokosového mléka)

   

Omáčky z veganské majonézy

Veganská majonéza Hellmann's vám umožní vytvářet veganské verze omáček, které se tradičně připravují s použitím klasické majonézy. Jak připravit takovou omáčku?

Uvolněte se - to je vše

Když jste se už rozhodli, co se týče alternativ masa a omáček, máte vše, co potřebujete - nyní stačí naplnit housku veganskou mletinou, naservírovat chlebovníkový sendvič nebo veganské seitan gyros s hranolky a česnekovou omáčkou. Jak vidíte, na vytvoření jídel, které budou vaši hosté milovat a kvůli kterým se k vám určitě vrátí, stačí hrst veganských produktů.

Produkty
Recepty
Inspirace
Menu