Menu

Neplněné těstoviny

Neplněných těstovin je celá řada. Vybrali jsme pro vás ty nejznámější a nejoblíbenější, které vám blíže představíme. Jak nejlépe jednotlivé druhy využít a jaké recepty z nich připravit?

Lasagne

patří mezi základní a jeden z nejznámějších druhů těstovin. Velmi oblíbené jsou zapečené lasagně s boloňskou omáčkou nebo se zeleninovou náplní. Lasagně mohou být připravované i ve sladké variantě s ovocem a creme fraiche. Zaleží jen na Vás, čím překvapíte hosty. Tip: Můžete z nich po uvaření připravit i cannelloni s nejrůznějšími náplněmi.

Penne rigate

Duté krátké "trubičky" s žebrováním, díky kterému se na těstovinách dokonale uchytí omáčka. Vodné jsou na zapékaní i do salátů. Pennette jsou v podstatě menší "trubičky", ideální pro buffet. Skvěle se hodí na recept se špenátem a ricottou.

Spaghetti

Ideální s rajčatovými omáčkami nebo jako klasika "aglio olio" s plátky česneku, olivovým olejem a pálivou papričkou, "alla carbonara" s vajíčkem a slaninou. Výborné jsou také špagety s račími ocásky a mušlemi v kari omáčce s vínem.

Nudličky, hvězdičky, písmenka

Tyto druhy se primárně využívají právě jako vložky do nejrůznějších polévek.

Farfalle, Fusilli, Fusilli Tricolore

Tyto druhy mají všestranný tvar a dokonale na sobě udržují omáčky. Používají se také do salátů nebo i jako příloha k některým tradičním českým omáčkám. Vyzkoušejte recept na italskou polévku s farfalle.

Tarhoňa

Tyto kuličky mají široké použití v kuchyni. Výborná příloha k hlavnímu chodu, můžete je uvařit a'la rizoto, připravit jako salát nebo jako vložku do polévek.

Ravioli

Jsou dalším druhem plněných těstovin. Jedná se o taštičky ve tvaru čtverečků plněné nejčastěji špenátem a ricottou. Ochutnejte například Ravioly plněné konfitovaným kachním masem v máslové omáčce s parmazánem a citronem.

Tortellini

Taštičky ve tvaru prstýnku plněné masem, sýrem nebo špenátem. Recept na Tortellini se špenátem, candátem a citronovou omáčkou vás i vaše hosty jistě okouzlí.

Gnocchi

Česky noky, které jsou většinou vyráběné z bramborového těsta. Ideální jsou například s houbovou omáčkou anebo s rajčatovou omáčkou s olivami

Cannelloni

Mají tvar dutého válečku a většinou se plní ricottou, sýrem, mletým masem nebo špenátem. Následně se zapékají například s rajčatovou omáčkou.

Tagliatelle

Dlouhé nudle široké 6 - 10 mm nařezané z tenkého plátku těsta. Ideálně se hodí k omáčkám, například boloňské nebo hříbkové.

Pappardelle

Do klubíčka stočené nudle široké asi 1 cm. Skvěle doplní masové omáčky anebo vegetariánské kuličky v houbové omáčce.

Produkty
Recepty
Inspirace
Menu