Lasagne patří mezi základní a jeden z nejznámějších druhů těstovin. Velmi oblíbené jsou zapečené lasagně s boloňskou omáčkou nebo se zeleninovou náplní. Lasagně mohou být připravované i ve sladké variantě s ovocem a creme fraiche. Zaleží jen na Vás, čím překvapíte hosty. Tip: Můžete z nich po uvaření připravit i cannelloni s nejrůznějšími náplněmi.

Nudličky, hvěždičky a fleky se primárně využívají jako vložky do nejrůznějších polévek. Fleky jsou v tradiční české kuchyni velmi oblíbené zapečené s vajíčkem a uzeninou.

Penne rigate jsou duté krátké "trubičky" s žebrováním, díky kterému se na těstovinách dokonale uchytí omáčka. Vodné jsou na zapékaní i do salátů. Pennette jsou v podstatě menší "trubičky", ideální pro buffet.

Farfalle, Fusilli, Fusilli Tricolore mají všestraný tvar a dokonale na sobě udržují omáčky. Používají se také do salátů nebo i jako příloha k nějkterým tradičním českým omáčkám.

Spaghetti ideální s rajčatovými omáčkami nebo jako klasika "aglio olio" s plátky česneku, olivovým olejem a pálivou papričkou, "alla carbonara"  s vajíčkem a slaninou

Tarhoňa (kuličky) má široké použití v kuchyni. Výborná příloha k hlavnímu chodu, můžete uvařit a'la rizoto, připravit jako salát nebo jako vložku do polévek.